tel. 71 791 80 45lubUmów się na wizytę

Zoga Movement Therapy

Zoga Movement Therapy, autorska metoda Wojtka Cackowskiego, nauczyciela Anatomy Trains Structural Integration.

Zoga Therapy , to najmłodsze dziecko Integracji Strukturalnej, którą zapoczatkowała Ida Rolf.

Jest to proces, któremu poddaje się ciało, oparty na kolejno następujących po sobie interwencjach (sesjach), mających na celu przywrócenie większej równowagi ciała w polu grawitacyjnym w statyce i w ruchu, zwiększenia mobilności, zakresów ruchu we wszystkich płaszczyznach, oswobodzenie ciała, nadanie mu liniowości i poprawy komfortu życia.

Zoga terapeutyczna prowadzi przez proces eksploracji i przemiany  ciała, wynosząc go na wyższy poziom organizacji przestrzennej.

Uczy świadomości ciała,  oraz radzenia sobie z nagłymi dolegliwosciami.

 

 Proces 12 sesji/kroków

 

-  4 pierwsze sesje terapeuta poświęca pracy nad równowagą strukturalną i równomierną mobilnością struktur powierzchownych, ukierunkowaną na ruch globalny.

 

 - 4 kolejne sesje, to proces terapeutyczny, skupiający się na równowadze, odczuwaniu i ruchu w obszarze struktur głębokich, kontroli, stabilizacji oraz skoncentrowaniu uwagi pacjenta na swiadomość ciała i emocjach.       

 

4 ostatnie sesje dotyczą obserwacji, jak ciało stabilizuje się w ruchu oraz integracji trójwymiarowego ruch ciała. Integrujemy zmiany uzyskane na powierzchni ze zmianami uzyskanymi wewnątrz ciała.

 

W całym procesie terapeuta skupia się na strukturach miękkich, kościach , bliznach, oddechu, narządach wewnetrznych, czaszce, twarzoczaszce (praca w jamie ustnej i nosie) oraz ruchu.

 

 

Sesja trwa 1,5 h

Optymalna częstotliwość terapii - raz w tygodniu.