tel. 71 791 80 45lubUmów się na wizytę

PRAGMA

    Mamy zaszczyt poinformować Państwa o wielkim przedsięwzięciu zespołu Centrum Sygnumedica, jakim jest połaczenie innowacyjnego systemu PRAGMA z inywidualną pracą metodami neuro-orto-rehabilitacyjnymi oraz integracją strukturalną.Wynikiem takiego połączenia jest kompleksowa, efektywna oraz całkowicie zindywidualizowana praca z pacjentami z dysfunkcją narządu ruchu. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych pacjentów, rozpoczynamy pracę innowacyjnym systemem PRAGMA. Jest on dedykowany pacjentom głównie ze schorzeniami neurologicznymi, między innymi takimi jak:

 

- stany po udarach krwotocznych oraz niedokrwiennych mózgu;

- wszelkiego rodzaju porażenia: paraplegie, hemiplegie, tetraplegie

- Parkinson;

- Stwardnienie rozsiane;

- wszelkie postaci polineuropatii i miopatii;

- wybiórczo przy porażeniach nerwów;

- rdzeniowy zanik mięśni;

- choroby związane z demielinizacją nerwów;

- pląsawica Huntingtona.

 

    PRAGMA jest to całkowicie bezpieczne urządzenie, którego głównym zadaniem jest odciążenie pacjenta przy użyciu tzw. „kosza”. Pacjent jest mocowany w nim i podwieszany na elastomerach (elastycznych gumach) do wysięgnika poruszającego się w szynach pod sufitem.

Duże znaczenie w terapii ma regulacja stopnia odciążenia, jest ono bowiem kluczowe w stopniowaniu poziomu trudności u pacjentów zdobywających nowe zdolności funkcjonalne.

Gwarancja eliminacji upadku podczas terapii, pozwala pacjentom na osiągnięcie upragnionej motywacji, która do tej pory była wyznacznikiem ograniczeń możliwości podczas wykonywanego ruchu. Pacjent nieograniczony urazowością jest w stanie włożyć większy wysiłek, więcej energii i koncentracji, a w połączeniu z terapią „szytą na miarę” w osiągnięciu poprawy sprawności funkcjonalnej.

W prezentowanym systemie PRAGMA skuteczne zastosowanie znajdują zasady pracy z pacjentem neurologicznym, takie jak irradiacja i wzmocnienie(PNF), timing (kolejność ruchu) czy zasada wahadła odwróconego. Do terapii dołączona jest metoda Bobath, tak doskonale rozumiejąca zmagania ludzi z zaburzoną funkcją neurologiczną, jak i szeroko pojęta integracja strukuralna wybiegająca w przyszłość usprawniania na poziomie narządów wewnętrznych, nerwów obwodowych, czaszkowych, ruchowych i czuciowych. Skutecznie odtwarzamy wszystkie determinanty chodu, dzięki czemu reedukacja staje się ergonomiczna i możliwa do odtworzenia w warunkach domowych.

Trening w systemie PRAGMA ma zbawienny wpływ na poprawę krążenia ortostatycznego oraz wydolność układu krążeniowo-oddechowego.

Pacjent w komfortowych warunkach z zintegrowanym zespołem fizjoterapeutów o wysokim stopniu wykwalifikowania, nabywa poprawę koordynacji, równowagi, siły mięśniowej.

Zagwarantowany jest również wyraźny aspekt psychoterapeutyczny, jako motor i siła napędowa do zmagania się z kolejnymi szczeblami usprawniania. Odtworzenie zaburzonej funkcji (np. pozycja pionowa u osób leżących), niemożliwe do osiągnięcia w warunkach domowych, stwarza warunki do uzyskania pozytywnego nastawienia i powrót utraconej motywacji.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z Centrum Sygnumedica, gdzie wykwalifikowana kadra fizjoterapeutów, rolferów oraz osteopatów z przyjemnością przedstawi proponowany system rehabilitacji.