tel. 71 791 80 45lubUmów się na wizytę

Terapia czaszkowo-krzyżowa

Terapia czaszkowo-krzyżowa jest najczęściej stosowaną z technik czaszkowych na świecie. Została stworzona przez dr Upledera, który badając pracę wybitnego osteopaty, ojca Osteopatii Kranialnej dr Sutherlanda, udoskonalił wcześniej stosowane techniki.

 

Terapia czaszkowo-krzyżowa

Nasze ciało to cudowny, samoregulujący się organizm, który nawet w czasie choroby, osłabienia stresem, traumą i innym przyczynami zewnętrznymi, zachowuje swój wzorzec zdrowia.
Terapia czaszkowo-krzyżowa pomaga nam w dotarciu do tego wzorca, a przez to do uruchomienia mechanizmów samoleczenia.
Terapeuta wsłuchuje się w rytm czaszkowy, trzeci niezależny rytm w naszym ciele, poza oddechem płucnym i pulsem. Jest on bardzo charakterystyczny, odbiera się go jako przypływ i odpływ, podobnie jak fale morza. Ma on swoją jakość, moc i amplitudę. Terapeuta sprawdza gdzie w naszym ciele występują zaburzenia rytmu czaszkowego i pomaga w ich uwalnianiu stosując konkretne układy terapeutyczne.

 

Twórca metody, poprzez badania dowiódł, że ludzka czaszka pod wpływem produkcji i przepływu płynu mózgowo-rdzeniowego pozostaje w ciągłym ruchu, a szwy czaszki zachowują swoją ruchomość aż do śmierci człowieka. Wszelkie zaburzenia fluktuacji tego płynu wewnątrz czaszki oraz opony twardej rdzenia kręgowego, wpływają na zdrowie człowieka, powodując wiele schorzeń lub stanów bólowych.

Terapeuta czaszkowo-krzyżowy działając z siłą kilku gram, wpływa na ruch czaszki a tym samym na zachowanie płynu mózgowo-rdzeniowego pozwalając ciału pacjenta na samoregenerację oraz uwolnienie. Podczas zabiegu pacjent leży wygodnie na kozetce, w ubraniu, natomiast terapeuta pracuje nie tylko z czaszką ale z całym ciałem, badając zaburzenia jego pracy.

 
 
Dolegliwości leczone tą metodą to między innymi:
bóle i zawroty głowy (w tym migreny)
bóle kręgosłupa
problemy centralnego układu nerwowego
problemy stawu skroniowo-żuchwowego
problemy ucha środkowego
dysleksja
traumy i urazy okołoporodowe matki i dziecka
problemy trawienne
stany po urazach, operacjach
skolioza
bóle kolkowe u dzieci
bóle menstruacyjne
problemy menopauzalne
nadpobudliwość u dzieci
nerwice u dzieci i dorosłych
depresja
nerwice lękowe
trauma szkolna
 
Terapia ta nie zastępuje leczenia metodami konwencjonalnymi, tylko je uzupełnia i wspiera.